Šeštadieniais   dirbame 9 - 16 h (Kaune, Šiauliuose, Klaipėdoje, Vilniuje - tik Molėtų 172)

Biokuras

Biokuras

Biokuras yra viena iš ekologiškiausių šildymo alternatyvų, pasižyminti tuo, kad kūrenant šiuo kuru aplinka nėra teršiama kenksmingomis medžiagomis. Biokuras yra „draugiškas“ ir namų savininkų piniginėms, nes, palyginus, nėra labai brangus.

BIOKURAS – ŠILTIEMS NAMAMS

Kas yra biokuras?


Kuras, gaminamas iš įvairios natūralios biomasės yra vadinamas biokuru. Medžio pjuvenų granulės, briketai bei įvairios malkinės medienos malkos specialistų nuomone yra tikriausias, geriausias ir pigiausias biokuras.


Kokie reikalavimai yra keliami biokurui?


Visam biokurui yra keliami itin griežti reikalavimai. Vienas iš pagrindinių reikalavimų, keliamų šiam kurui, yra tas, kad degdamos medžio pjuvenų granulės, briketai ar malkos turi kaip įmanoma mažiau išskirti suodžių ir kitų teršalų, galinčių pakenkti aplinkai. Dar vienas reikalavimas – tai anglies dvideginio balanso išlaikymas. Visus šiuos reikalavimus atitinkantį biokurą galite įsigyti pas mus internetu arba fizinėse pardavimo vietose.


Medžio pjuvenų granulės – išskirtine išvaizda pasižyminti biokuro rūšis


Iš nužievintos medienos pjuvenų ir drožlių gaminamos medžio granulės iš kitų biokuro rūšių, gaminamų iš medienos, akivaizdžiai išsiskiria savo išvaizda. 6–8 mm dydžio kietas tūteles primenančios medžio pjuvenų granulės yra vertinamos dėl aukšto kaloringumo, t. y., jos yra labai kaitrios. Medžio granulės taip pat pasižymi dideliu tankiu bei mažu peleningumu bei drėgniu. Medžio pjuvenų granulės yra geras pasirinkimas granulinių katilų bei kietojo kuro katilų su integruotais granulių degikliais kūrenimui. Atkreipkite dėmesį į ENPlus A1 žymėjimą ant medžio pjuvenų granulių pakuočių. ENPlus A1 žymėjimu paženklintos granulės pasižymi aukšta kokybe ir yra gaminamos tik iš medienos atliekų, nenaudojant klijų ar kitų rišamųjų medžiagų. Pažymėtina, kad gerai supresuotos medžių pjuvenų granulės visada bus kietos ir nebirios. Ventiliuojamoje ir sausoje patalpoje šį biokurą galima laikyti ilgą laiką.


Medžio pjuvenų briketai – biokuro rūšis


Medžio pjuvenų briketai, kaip ir medžio pjuvenų granulės, yra gaminami iš biomasės: beržo, uosio, ąžuolo, juodalksnio ir kitų lapuočių medžių, taip pat iš kėnių, maumedžių, pušų, eglių kukmedžių ir kitų spygliuočių pjuvenų. Lietuvoje populiariausia briketų rūšimi yra medžio pjuvenų briketai, pagaminti iš beržo medienos drožlių ir pjuvenų. Beržo briketai pasižymi dideliu kaloringumu, žemais drėgnio bei peleningumo rodikliais, o degdami praktiškai neišskiria jokių medžiagų, kurios galėtų būti traktuojamos kenksmingomis aplinkai ar žmogaus organizmui. Pažymėtina, kad iš beržo medienos pagamintus briketus galima sandėliuoti ilgą laiką, per kurį nepakinta jų gerosios savybės. Šiuos briketus taip pat galima naudoti ruošiant maistą griliuose ir šašlykinėse.


Malkos – pigus ir ekologiškas kuras namų šildymui


Iš lapuočių ir iš spygliuočių medienos ruošiamos malkos, atsižvelgiant į šilumos kiekį, kurį jos „atiduoda“ į aplinką degdamos, yra skirstomos į tris stambias malkų kaitrumo grupes. Pirmajai grupei priklauso didžiausią kaloringumą (nuo 2250 iki 2500 kcal/Kg) turinčios ir aukščiausia kaitra pasižyminčios malkos, pagamintos iš skroblo, klevo, ąžuolo, beržo bei uosio medienos. Antrajai kaitrumo grupei yra priskiriamos malkos, pagamintos iš pušies arba juodalksnio medienos. Šiai grupei priskiriamų malkų kaloringumas yra nuo 1800–1900 kcal/Kg. Trečiajai kaitrumo grupei yra priskiriamos malkos, pagamintos iš eglės, liepos, drebulės, tuopos, gluosnių bei baltalksnių medienos. Jų kaloringumas – nuo 1500–1700 kcal/Kg. Atkreipkite dėmesį į tai, kad šiai kaitrumo grupei priskiriamos malkos neturėtų būti sandėliuojamos per daug ilgą laiką, nes gali supelyti arba supūti.

Vienos populiariausių malkų Lietuvoje vis dar yra malkos, pagamintos iš beržo malkinės medienos. Šios malkos puikiausiai tinka židiniams (biožidiniams malkos netinka), įprasto kietojo kuro katilams, taip pat generaciniams, moderniems katilams, pirtims kūrenti bei maisto ruošai griliuose bei kepsninėse.


Ar biokuras yra brangus?


Malkų, medžio pjuvenų granulių bei briketų kaina yra racionali bei atitinkanti kokybę. Šio biokuro kaina, lyginant su kitomis kuro rūšimis, yra ženkliai žemesnė.


Dažniausiai užduodami klausimai

Ar biokuras nėra kenksmingas?

Biokuras yra gaminamas iš tokių atsinaujinančių šaltinių kaip medis, o tai reiškia, kad lyginant su kitomis šildymo alternatyvomis, įskaitant gamtines dujas bei akmens anglis, šis biokuras turi labai mažai kenksmingų emisijų, todėl galima teigti, kad šis kuras yra praktiškai nekenksmingas.

Ar vežate į kaimus/vienkiemius/sodus ar tik į miestus?

Malkas, medžio pjuvenų granules, briketus ir kt. gaminius pristatome visoje Lietuvoje, nepriklausomai nuo to, ar Jūs gyvenate mieste, kaime, miestelyje, vienkiemyje ar sode. Pažymėtina, kad užsakant didesnį biokuro kiekį, pristatymo sąlygos gali būti derinamos individualiai.

Ar užsakius didesnį kiekį biokuro galimos kelios išsikrovimo vietos?

Užsakius didesnį biokuro kiekį, pristatymo sąlygos yra derinamos individualiai, o tai reiškia, kad kelios iškrovimo vietos, įsigijus didesnį kiekį malkų, medžio pjuvenų briketų ar medžio granulių kiekį, taip pat yra galimas variantas.

Kaip supakuojama kieto kuro produkcija?

Polietileno (briketai, granulės) ar kiti maišai (malkoms), taip pat paletės ir kitos pakuotės yra naudojamos kietojo kuro produkcijos pakavimui.Techninė druska (NaCl), 25kg (ledui tirpdinti) -43% E-kaina
   Techninė druska (NaCl) Iš cheminių medžiagų, galinčių padėti keliuose ištirpinti ledo (..
9.99€ 5.70€
Smėlio-druskos mišinys, 25kg (ledui tirpdinti) -31% E-kaina
  Smėlio-druskos mišinys, 25kg (ledui tirpdinti). Santykis 15/85 (NaCL/smėlis). Mechaniškai sum..
7.99€ 5.50€
Skalūno plytelės Monte Black (Natural) 30x60x1cm, (1vnt=0,18m2) -40% E-kaina
Natūralaus skalūno akmens apdaila - sienoms, grindims, fasadui.   ..
8.99€ 5.38€
Panelė Spice (S), 15x60cm, m2 -40% E-kaina
Beržo briketai (9.8/10kg)  nuo 20 vnt -40% E-kaina
Lapuočių pjuvenų briketai kurenimui - aukštos kokybės kuras - didelė energetinė vertė, švaru, p..
5.79€ 3.49€
Žieminis langų skystis (-21C) 5L (Super pasiūlymas!) -50% E-kaina
Kokybiškas žieminis langų skystis. BE METANOLIO!..
9.99€ 5.00€
Akmens panelė (kvarcito) ,,Bronze‘‘15x60 cm, (pak=0,81m2) (SUPER PASIŪLYMAS) tik 23.33 Eur/m2  -53% E-kaina
Išskirtinės išvaizdos kvarcito akmens panelės. Itin žemiškų pilkai rausvai rudų atspalvių segmentai,..
40.36€ 18.99€
Akmens panelė "Mustang" 15x60 cm, (S-forma), (1pak=0,54m2) -32% E-kaina
  Skalūno akmens panelė. Vyrauja žemiški rudi, pilki, atspalvai, suteikiantys natūralumo ir jau..
19.23€ 12.99€
Durpių briketai 25kg (nuo 10 vnt) -5% E-kaina
Išsirinkite tinkamiausią biokuro rūšį iš mūsų asortimento, kurį sudaro:  medienos granulės, med..
8.90€ 8.49€
Medžio granulės Sertifikuotos EnPlus A1 (6mm), 15 kg (nuo 15vnt) -45% E-kaina
*"Fiziniams asmenims perkant medienos granules bei briketus takomas 9% PVM.Juridiniams asmenims taik..
9.90€ 5.49€
Akmens panelė "Amazone Dark" 15x60 cm, m2 (S-forma) (1dėž - 0,54m2) -23% E-kaina
      Kvarcito akmens pilkos spalvos panelė.    Didesnių ir mažesnių..
26.00€ 19.95€
Loading...