-
Jūsų prekių krepšelis tuščias
Sodininkai bei daržininkai žino, kad labai dažnai mineralinių medžiagų, kurios natūraliai „gyvena“ dirvožemyje, nepakanka, todėl būtina pagerinti augalų auginimo terpę, panaudojant durpes, durpių substratus, kompostus, žemes ir įvairius jų mišinius.
Sodo prekių asortimente didelę dalį pasiūlos sudaro neutralios durpės (paprastai purios, kartais – gabalinės) ir įvairūs substratai augalams. Durpės yra naudinga iškasena, o sumaišytos su įvairiomis mineralinėmis medžiagomis jos tampa puikiais durpių substratais, skirtais daržininkystei, sodininkystei, gėlininkystei bendrai arba atskiroms augalų grupėms, pavieniams augalams, pavyzdžiui, vejai, šilauogėms, sukulentams, palmėms, rododendrams ir kt. Substratų gamyba remiasi ekologiškai švarių organinių medžiagų naudojimu.
Mūsų asortimente daugelio klientų simpatijas pelno kompostas, kompostinė žemė CONDIT, įvairūs substratai, durpės, drenažas su perlitu. Šios priemonės leis kur kas lengviau mėgausis daržininkyste bei sodininkyste ir suteikti augalams puikias augimo sąlygas.
Durpių substratas išgaunamas iš durpių, o pastarosios susidaro natūralioje gamtoje, pavyzdžiui, raistuose, pelkėtose vietose. Natūralios durpės turtingos mineralų bei organinių medžiagų, tačiau daugeliui augalų visgi per rūgščios. Štai kodėl gaminami durpių substratais vadinami mišiniai. Jų gamyba remiasi įvairių rūšių durpių maišymu su papildomomis mineralinėmis bei organinėmis medžiagomis, taip pat tomis, kurios išlaiko drėgmę. Durpių substratai sudėtyje turi medžiagų, stimuliuojančių šaknų vystymąsi, teigiamai veikiančių augalą visos vegetacijos laikotarpiu. Neutralizuotos durpės, substratai paprasti pakuojami į sandarius ir tvirtus maišus. Jas parduoda po 20, 50, 80, 100, 200, 250 l ar kt.
Ne paslaptis, kad augalai turi tam tikrų poreikių, iš kurių svarbiausi yra orientuoti į dirvos savybes. Gaila, bet ne visuomet galima užtikrinti kiekvienam augalui geriausias sąlygas. Štai kodėl neutralizuotos durpės tampa tikru išsigelbėjimu.
Kam naudojamos durpės? Pačios durpės ir jų substratai naudojami daržui, šiltnamiui, vaismedžiams, vaiskrūmiams, gėlėms, daigams, kambariniams augalams, vejai, mulčiavimui ir kt. Jie gali būti naudojami vieni ar maišomi su daržo ar pirktomis žemėmis. Neutralios durpės palengvina dirvą, suteikia purumo, kas itin patinka augalų šaknims.
Galite rinktis universalų durpių substratą arba orientuotą į konkrečius augalus, pavyzdžiui, substratai šilauogėms, spanguolėms, braškėms, tujoms, spygliuočiams, daigams, gėlėms, daržui, žolei, rožėms, hortenzijoms, rododendrams ir kitiems sodo bei daržo ir gėlyno augalams.
Durpės šiltnamiui labiausiai tinka. Ten jas mielai apgyvendina daržininkai. Kas yra durpės? Tai organinės kilmės medžiaga, susidariusi iš ne iki galo suirusių augalų, medienos likučių ir humuso. Natūralios durpės dėl savo rūgštumo netinka augalų tręšimui, todėl jas sumaišo su kompleksinėmis trąšomis, įvairiais mikroelementais, tas veiksmas jas neutralizuoja, taip išgaunamas durpių substratas. Ši medžiaga gerai išlaiko drėgmę, yra puri, joje augalai lengvai suleidžia šaknis. Tamsių durpių substratas labiau skatina šaknų augimą, o šviesus tinkamas naudoti plačiau. Prieš pradėdami naudoti durpes, jas pravėdinkite ir sudrėkinkite. Pats populiariausias yra universalus substratas. Šio substrato populiarumą lemia tai, kad šis durpių substratas yra lengvai pritaikomas įvairių augalų daiginimui bei persodinimui. Universalus durpių substratas idealiai tinka, kai norima daiginti arba persodinti kambarines ir balkono gėles, daiginti prieskonines žoleles, daržovių bei gėlių sėklas ir t. t.
Durpių substratas kapams išsiskiria smulkia tamsiųjų durpių frakcija. Šis substratas yra praturtintas įvairiomis, ilgalaikį poveikį užtikrinančiomis trąšomis. Jis poringas, itin gerai sugeriantis bei sulaikantis drėgmę, todėl įvairios gėlės bei kiti augalai jame puikiai auga.
Durpių substratai prisideda prie spartesnio augalo augimo, sveikesnių daigų, geresnės šaknų sistemos, aprūpina augalus reikiamomis medžiagomis. Jei Jūsų daržui, sodui, atskiriems augalams reikia kokybiško substrato gera kaina, rinkitės mūsų asortimente internetu. Puikus kainos ir kokybės santykis, didelė įvairovė, skirtingi pakuočių dydžiai ir patogus pirkimo procesas paliks geriausius įspūdžius. Kainos mūsų asortimente startuoja vos nuo poros eurų!
Kokybiškų durpių substratų, žemių, komposto pigiau su akcija įsigyti galite ne tik internetu, bet ir fizinėse mūsų pardavimo vietose Lietuvoje: Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje ar Šiauliuose.
Nebūtina gyventi juodžemio zonoje, kad galėtum žemdirbystėje naudoti juodžemį, kuris pasižymi ne tik juoda spalva, bet ir didelio augalijos derlingumo skatinimu. Nors jam susiformuoti iš daugiamečių žolių ar miško paklotės prireikia daug laiko, mums tiek ilgai nereikia laukti, nes ne tik jo, bet ir kompostinės žemės bei durpių substratų galima nusipirkti daržininkystės profilio parduotuvėse. Juodžemis ir kiti dirvožemio gerinimo produktai mūsų krašte itin populiarūs daržininkystės sferoje, jais pamaloninami kambariniai augalai, padengiamas kapaviečių viršus.
Juodžemis šiltnamiui dažniausiai yra naudojamas, jei pats šiltnamis pastatytas ant skurdaus dirvožemio. Juodžemis kapams rečiau naudojamas, nes dabar populiariausia kapavietes padengti akmenukais ar jų skalda. Juodžemis didmaišiais parduodamas tada, kai juo pagerinama sodo darbo žemė. Mažesnėmis talpomis jis irgi parduodamas, tai priklauso nuo pirkėjo poreikių.
Kompostinė žemė tankiau naudojama. Kompostas – tai natūralios prigimties trąša, kuri maistinėmis medžiagomis prisotina po juo esančią žemę. Jis garantuoja dirvožemio purumą ir veikia kaip ilgalaikė trąša, pagreitindama mikrobiologinius reiškinius bei apsaugodama augalus nuo ligų ir parazitų. Kompostinė žemė šiltnamiui jame augančius augalus aprūpina azotu, kaliu, fosforu ir kitomis naudingomis medžiagomis. Kompostinė žemė braškėms itin naudinga, jos dėka uogų derlius būna įspūdingas. Kompostinė žemė su perlitu irgi dažnai naudojama. Pati populiariausia prekė – universali kompostinė žemė.
Biohumusas (vermikompostas) yra ne kas kita, kaip sliekų mėšlas, pasižymintis dirvožemio struktūrą gerinančiomis savybėmis. Jame taip pat gausu įvairiausių makro bei mikroelementų, fermentų, aminorūgščių, įskaitant vertingąsias humino rūgštis, ir pan. Biohumusas taip pat pasižymi savybe, neleidžiančia kauptis nitratams. Teigiama, kad į dirvožemį „įvestas“ biohumusas veikia apie 4–7 metus. Jo veikimo trukmė priklauso nuo perdirbtų organinių atliekų bei kaprolito santykio mišinyje. Biohumusas be kitą ko nuo ankstyvo pavasario iki vėlyvo rudens gali būti naudojamas ir atvirame grunte ir, kas labai svarbu, nealina dirvožemio, kaip tai daro, pavyzdžiui, įvairios mineralinės trąšos.
Pati išsamiausia informacija apie tai, kur ir kokiomis sąlygomis parduodama žemė balkoninėms gėlėms, žemė lauko gėlėms, substratas šilauogėms ir kt. suteikiama interneto portale: www.akmenys.lt Portale sužinosite apie galimybę norimas prekes pirkti internetu arba fizinėse parduotuvėse, kompostinė žemė internetu čia irgi parduodama įsitikinsite, jog čia siūlomų prekių kaina tikrai palanki pirkėjui.