Mulčias

Mulčias

Prekiaujame aukštos kokybės pušų žievės mulčiu ir spalvotu medžio drožlių mulčiu. Mulčas ilgesnį laiką išlaiko drėgmę dirvoje, apsaugoja ją nuo erozijos ir stabdo piktžoles Mulčias pakuojamas 50L maišuose ir yra patogus transportuoti.  Perkant didesniais kiekiais mulčio kainai taikomos nuolaidos.

Mulčiavimas yra labai naudingas augalams, nes mulčiu padengiamas žemės paviršius geriau išlaiko drėgmę (neleidžia jai greitai išgaruoti). Mulčiu padengtą dirvą reikės mažiau laistyti! Taip pat jis iš esmės pagerina dirvos kokybę, kadangi organiniame mulčiuje yra mikroorganizmų, skaidančių negyvas organines medžiagas ir taip suteikiančių maisto medžiagas patiems augalams.

Kiti mulčio privalumai:

 • leidžia augalų šaknims kvėpuoti;
 • atlieka estetinę funkciją;
 • apsaugo nuo greito dirvos išdžiuvimo;
 • stabdo piktžolių augimą
Rodyti:
Rūšiuoti pagal:
Pušų žievės mulčias Premium 10/30mm. 50l -15% E-kaina

Pušų žievės mulčias Premium 10/30mm. 50l

Mulčias ne tik puiki medžiaga dekoruoti Jūsų aplinką, tačiau ir naudingas produktas, apsaugantis dir..

7.99€ 6.79€

Pušų žievės mulčias Premium 60/120 mm. 50l -14% E-kaina

Pušų žievės mulčias Premium 60/120 mm. 50l

Mulčias ne tik puiki medžiaga dekoruoti Jūsų aplinką, tačiau ir naudingas produktas, apsaugantis dir..

8.49€ 7.29€

Pušų žievės mulčias B 30/60mm, 50l -27% E-kaina

Pušų žievės mulčias B 30/60mm, 50l

Kaina už 50lMulčias ne tik puiki medžiaga dekoruoti Jūsų aplinką, tačiau ir naudingas produktas, ap..

7.20€ 5.29€

Pušų žievės mulčias B 7/30mm, 50l -29% E-kaina

Pušų žievės mulčias B 7/30mm, 50l

Kaina už 50lMulčias ne tik puiki medžiaga dekoruoti Jūsų aplinką, tačiau ir naudingas produktas, aps..

6.99€ 4.99€

Pušų žievės mulčias Premium 30/70mm, 50l -24% E-kaina

Pušų žievės mulčias Premium 30/70mm, 50l

Kaina už 50l.Mulčias ne tik puiki medžiaga dekoruoti Jūsų aplinką, tačiau ir naudingas produktas, a..

9.90€ 7.49€

Mėlynas mulčias 50L -50%

Mėlynas mulčias 50L

Kaina už 50l.Svarbu Mulčias - birus produktas, kurio savybės įtakoja medžiagos susispaudimą, tran..

11.90€ 5.99€

Raudonas mulčias 20-40 mm, 50l -29% E-kaina

Raudonas mulčias 20-40 mm, 50l

Kaina už 50lSvarbu Mulčias - birus produktas, kurio savybės įtakoja medžiagos susispaudimą, trans..

9.90€ 6.99€

Rudas mulčias 20-40 mm, 50l -29% E-kaina

Rudas mulčias 20-40 mm, 50l

Kaina už 50l.Svarbu Mulčias - birus produktas, kurio savybės įtakoja medžiagos susispaudimą, tran..

9.90€ 6.99€

Grikių mulčias 50/70mm, 60l -17% E-kaina

Grikių mulčias 50/70mm, 60l

Grikių mulčias – tai po grikių perdirbimo liekantys grikių lukštai, sveikam sodui ir daržui. Ši na..

5.99€ 4.99€

Maumedžio žievės mulčias 10/25 40l

Kaina už 40lMulčias iš Austrijos alpių!Dirvos mulčiavimas – nuo seno naudojamas metodas, trukdantis ..

9.90€

Geltonas mulčias 20-40 mm, 50l -50%

Geltonas mulčias 20-40 mm, 50l

Kaina už 50 l. Mulčias - birus produktas, kurio savybės įtakoja medžiagos susispaudimą, transp..

9.90€ 4.99€

Dekoratyvinis mulčias – kas tai?


Ne vienerius metus daržus, gėlynus ir sodus puoselėjantys puikiai žino, kas yra mulčias. Tačiau visgi neretas išgirdęs šį pavadinimą ir susimąsto. Nežinantiems paaiškiname, jog mulčias tai apsauginę ir dekoratyvinę funkcijas atliekanti dirvožemio danga, kurios panaudojimo spektras itin platus. Mulčią liaupsina norintys rečiau ravėti, pagerinti dirvožemio sudėtį, sulaikyti drėgmę dirvoje ilgesniam laikui, suteikti aplinkai estetikos, spalvų ir pan. Mulčias gali būti medžių žievės, grikių, lapuočių lapų, spyglių, skaldos, akmenukų ar kitoks, galimas ir mulčiavimas žole.


Natūralus organinis (pušų žievės, spyglių, durpių, žolės, grikių ir pan.), neorganinis (akmenukai, stiklo karoliukai, skalda ir pan.) mulčias arba jų derinys naudingas įvairiems sodo ir daržo augalams: pomidorams, paprikoms, šilauogėms, braškių lysvėms, avietėms, obelims, įvairioms pušims, hortenzijoms, rožėms ir kt. Ne mažiau naudingas mulčiavimas šiltnamyje, kur dėl aukštesnės temperatūros naudinga dirvožemyje ilgiau išlaikyti drėgmę.

 

Mulčias: kokių tipų gali būti?


Mulčas gali būti dvejopas: organinis ir neorganinis. Natūralus organinis pasižymi kaip puikiai gerinantis dirvožemio struktūrą. Savyje turintis daug augalams ir dirvai naudingų medžiagų jis lėtai irdamas jas perduoda į žemę. Štai būtent dėl irimo proceso reikia žinoti, kad organinio mulčio sluoksnį kartas nuo karto reikės papildyti. Dažniausiai iš organinio mulčio asortimento pasirenkamas pušų žievės mulčias. Pavyzdžiui, itin populiarus pušies žievės mulčas labai tinka rododendrams, azalijoms, spygliuočiams, šilauogėms. Puiku tai, kad šio mulčio pasirinkimas labai didelis – galite rinktis įvairių dydžių ir spalvų.


Neorganinis mulčias yra skalda, žvyras, dekoratyviniai akmenukai ir pan. Reikia pasakyti, jog toks dirvos struktūrai įtakos nedaro, tačiau jis dažniausiai pasirenkamas dėl estetinio, vizualinio vaizdo. Tad jei Jūsų prioritetas yra pagražinti aplinką, tada tai bus šaunus variantas. Tačiau neorganinis mulčias atlieka ir dar kelias reikšmingas funkcijas: efektyviai saugo nuo piktžolių ir dirvožemyje sulaiko drėgmę. Toks dekoratyvinis mulčias bene dažniausiai klojamas alpinariume, gėlyne, atskirai įkurdintiems gražiems žydintiems augalams ar spygliuočiams: tujoms, kalninėms pušims, rožėms ir pan. Toks mulčias dažnas pasirinkimas ne tik sode, kieme, bet ir kapams.

 

Mulčias gėlynams, daržui


Sodo augalams, alpinariumams ir estetikai gėlyne dažniausiai pasirenkamas dekoratyvinis mulčias. Gėlynuose norint solidaus, elegantiško vaizdo augalai „apjuosiami“ dekoratyviniais akmenukais. Tai puikus sprendimas, suteikiantis daug galimybių realizuoti tiek paprastesnes, tiek itin originalias, įmantrias idėjas. O drauge naudodami plastikinius tiesius ar lanksčius atskyrimo bortelius galite derinti skirtingų faktūrų, rūšių ir spalvų akmenukus, skaldą, sudaryti su augalais išraiškingus kontrastus ar kurti harmoningus derinius. Tačiau nepamirškime ir žievės mulčio, kuris taip pat dažnai beriamas gėlynuose ar derinamas su neorganiniu mulčiu. Žievės mulčias yra ir spalvotas, todėl atrodo labai dailiai – spalvą galite derinti prie gėlyno kolorito ar bendros kiemo aplinkos koncepcijos.


Dažnas pasirinkimas ir natūralus organinis mulčias, kuris ne tik sulaiko drėgmę, suteikia darnos, tačiau drauge ir papildo dirvožemį vertingomis medžiagomis.

 

Kodėl verta mulčiuoti augalus:

 • ilgiau išlaikoma drėgmė dirvožemyje;
 • reikia mažiau laiko skirti laistymui;
 • itin gerai apriboja piktžolių dygimą;
 • geresnė dirvožemio struktūra;
 • laisvai kvėpuoja augalų šaknys;
 • atrodo estetiškai, tvarkingai ir galima kurti kokias tik norite kompozicijas su spalvotu mulčiu, augalais ar dekoratyviniais akmenukais, skalda.

 

Kokį mulčią siūlome Jums?


Akmenys.lt asortimente parduodamas neorganinis mulčias, pavyzdžiui, medžio akmens skalda, skalūno skalda, taip pat maumedžio žievės bei pušų žievės mulčas (turime ir Premium), taikomos puikios nuolaidos!


Turime gaminių įvairovę pagal palvas: geltonas, oranžinis, juodas, raudonas, rudas, pilkas ar kitos spalvos mulčias augalams, takams, aplinkai, kapams.


Skalda ir žievės mulčias skiriasi dydžiu: smulkus, vidutinis, stambus. Daržui dažniau pasirenkamas didesnis, o gėlynams, reprezentatyvioms zonoms – mažesnis, kuris atrodo kur kas dekoratyviau. Galimos skaldos frakcijos yra 16–32, 30–60, 40 mm ar kt. Žievės mulčio turime 30/60, 7/30, 20–40 mm ar kitokio dydžio. Pasirinkite tai, kas geriausiai atitiks Jūsų poreikius.


Mulčias supakuotas skirtingose talpose – norintiems pirkti didmaišiuose ar nedidelėse pakuotėse pasiūlysime puikių variantų. Pavyzdžiui, medžio akmens ar kitokią skaldą parduodame maišuose po 20 kg, pušų žievės mulčią – po 50 l, maumedžio žievės mulčias supakuotas po 40 l. Tokios kompaktiškos pakuotės leidžia kur kas lengviau produktus transportuoti, pernešti, pakrauti, iškrauti. Norite įsigyti didmaišiuose? Susisiekite su mumis.


Visi mūsų asortimente esantys gaminiai atitinka aukštus kokybės reikalavimus, jų gamyba remiasi atsakingumu ir tvarumu, produktai vilioja patrauklia kaina, nes dažnai parduodami su akcija: tiek internetu, tiek įprastai.


Mulčio sluoksnis turėtų būti ne mažesnis kaip 5 cm (jeigu naudojama geotekstilė). Jeigu sluoksnis bus mažesnis, mulčias neatliks pagrindinių savo funkcijų. Jeigu geotekstilė nenaudojama, sluoksnis turi būti ne mažiau kaip 10-15 cm.

                                 

Kokybiškas mulčias internetu pigiau


Reikalingas kokybiškas mulčias šilauogėms ar kitiems uogakrūmiams, rododendrams ar kitiems gražiausiems sodo augalams, o galbūt šiltnamiui, daržui, stilingiems takeliams? Galbūt kaip tik dabar ieškote, kur gero mulčio įsigyti labai patrauklia kaina, su nuolaida? Tuomet užsukote būtent ten, kur gaminiai atitinka minėtus kriterijus. Jums siūlome puikų organinio ir neorganinio mulčio pasirinkimą gera kaina. O norintys mokėti dar pigiau gali sekti mūsų asortimentą ir pirkti su akcija – unikali proga kokybiškų gaminių įsigyti pigiai.


Taip pat turite galimybę pirkti ne tik internetu, bet ir užsukti į fizines mūsų pardavimo vietas Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje ar Šiauliuose. Užsakymą galime operatyviai pristatyti į namus ar kitą nurodytą vietą.


Mulčias mūsų asortimente


Akmenys.lt asortimente yra įvairių dydžių, spalvų žievės mulčio. Galima rinktis iš organinių pušų arba maumedžio mulčio rūšių arba ne organinio mulčio, kas yra akmens skalda, dekoratyviniai akmenukai.


Kam jis naudojamas?


Mulčias tai apsauginę ir dekoratyvinę funkcijas atliekanti dirvožemio danga, dėl kurios rečiau ravimos pikžolės, pagerinama dirvožemio sudėtis, sulaikoma drėgmė dirvoje ilgesniam laikui, taip pat mulčai suteikia aplinkai estetikos, spalvų ir pan.


Kaip taisyklingai naudoti mulčą?


Mulčio sluoksnis turėtų būti ne mažesnis kaip 5 cm (jeigu naudojama geotekstilė). Jeigu sluoksnis bus mažesnis, mulčias neatlieka pagrindinių savo funkcijų. Jeigu geotekstilė nenaudojama, sluoksnis turi būti ne mažiau kaip 10-15 cm.


Dažniausiai užduodami klausimai


Ar mulčias nėra kenksmingas?

Mulčias tikrai nėra kenksmingas, priešingai, pušų žievės arba spalvoto medžio drožlių mulčias netgi yra naudingas: be estetinės funkcijos mulčias taip pat padeda ilgiau išlaikyti drėgmę dirvožemyje, stabdo piktžolių augimą ir t. t.

Koks geriausias laikotarpis mulčiuoti?

Geriausias laikotarpis mulčiuoti augalus yra ankstyvas pavasaris, tačiau tai ne vienintelis laikotarpis, kada galima tai daryti. Štai siekiant apsaugoti augalus nuo žiemos šalčių, geriausia mulčiuoti rudenį, o dekoratyvinis mulčias gali būti naudojamas bet kada, kai sodinate įvairius augalus, atnaujindami turimą arba formuodami naują gėlyną.

Mulčias dekorui – kokių spalvų yra prekyboje ir kaip priderinti prie aplinkos?

Šiuo metu prekyboje turime raudono, juodo, pilko, rudo, geltono, oranžinio bei mėlyno mulčio. Norėdami pasirinkti tinkamą mulčią, atsižvelkite į aplinką, kurioje ketinate jį naudoti. Prisiminkite, kad natūralūs mulčio atspalviai puikiai atrodo prie įvairių rūšių augalų, medžių. Toks mulčias taip pat tiks lysvių takams, sodo takeliams ir pan. Raudonas, savo spalva molį primenantis mulčias idealiai pabrėžia bei išryškina augalus, pasižyminčius gelsvai žalia arba tamsia lapija. Toks mulčias taip pat puikiai derinsis prie panašios spalvos plytų pastatų arba plytų spalvos namų stogų. Mėlynas mulčias puikiai įrėmina geltonai žydinčius augalus ir t. t.

Kodėl verta rinktis mus?

Turėdami ilgametę patirtį savo klientams atrenkame ir siūlome tik aukščiausios kokybės produkciją, kurią pas mus galima įsigyti už tikrai racionalią kainą. Be to įsigytos prekės greitai ir Jums patogiu būdu yra pristatomos iki pat namų durų visoje Lietuvoje.Medžio granulės Sertifikuotos EnPlus A1 (6mm), paletė (65vnt x 15kg) - 975kg -35% E-kaina
Medžio granulės - paletė 975kg. *"Fiziniams asmenims perkant medienos granules bei briketus tak..
325.00€ 210.00€
Medžio akmens skalda 16/32 mm, 20 kg -44% E-kaina
Originaliai atrodanti gneiso akmens skaldelė. Skalda panaši į medžio žievę, tad suteikia natūralią, ..
7.99€ 4.49€
Juoda blizgi dekoratyvinė skalda 1/3; 2/5; 3/5 mm, 20 kg -38% E-kaina
Smulki juodos spalvos, blizgi kvarcito skalda. Blizgumą išlaiko tiek sausa, tiek vandenyje. Pui..
12.49€ 7.79€
Pušų žievės mulčias Premium 30/70mm, 50l -24% E-kaina
Kaina už 50l.Mulčias ne tik puiki medžiaga dekoruoti Jūsų aplinką, tačiau ir naudingas produktas, a..
9.90€ 7.49€
Vejos sėklos EG PRO 230 Ornamental 10kg -17% E-kaina
„Vejos sėklos EG PRO 230 Ornamental 10kg“ yra itin aukštos kokybės, puikiai tinkančios dekoratyvinei..
77.99€ 65.00€
Pušų žievės mulčias Premium 60/120 mm. 50l -14% E-kaina
Mulčias ne tik puiki medžiaga dekoruoti Jūsų aplinką, tačiau ir naudingas produktas, apsaugantis dir..
8.49€ 7.29€
Beržo briketai (9.8/10kg) Paletė 960kg -40% E-kaina
Beržo pjuvenų briketai kurenimui -  aukštos kokybės kuras - didelė energetinė vertė, švaru..
350.00€ 210.00€
Vazonas Cordoba high round 80x38cm E-kaina
Pakelkite savo sodą ar terasą į sekantį lygį su Cordoba lauko vazonais, meistriškai sukurtais, kad d..
210.00€
Pipiras gludintas 10/30; 15/40 mm, 20kg -33% E-kaina
Gludinto pilko granito akmenys. Šviesiai pilkos spalvos su matomais pilkais taškeliais. Tiks ieškant..
11.95€ 7.99€
Grikių mulčias 50/70mm, 60l -17% E-kaina
Grikių mulčias – tai po grikių perdirbimo liekantys grikių lukštai, sveikam sodui ir daržui. Ši na..
5.99€ 4.99€
Trinkelės granito juodos skeltos ~10x10x5 cm, kg -40% E-kaina
Kaina už  1 kg  (1000 kg = ~7-8 m2)1 trinkelės 10x10x5 svoris +/-1,5 kg. E-parduot..
0.50€ 0.30€
Skaldytos skalūno plokštės "Grey" 4-6 cm storis, 20-50 cm diametras, kg -8% E-kaina
Kaina už 1 kg. su PVM.Puikiai tinka dekoratyviniams kriokliams, sienelėms, takeliams, sienų apd..
0.49€ 0.45€
Akmens pėdos "Silver-grey" 30-40 cm, vnt. -28% E-kaina
Akmens pėdutės labai tinka sodo takeliams: akmuo tvirtas, kraštai skelti.~30 - 40 cm diametro. ..
16.60€ 11.90€
Agroperlitas, 125 L -39% E-kaina
AGRO PERLITAS – termiškai išplėstos, sterilios, vulkaninės uolienos, naudojamos kaip papildomas prie..
32.90€ 19.99€
Vermikulitas 4mm, 100l -26% E-kaina
Vermikulitas plačiai naudojamas žemės ūkyje, sodininkystėje, daržininkystėje, dekoratyvinėje augalin..
49.90€ 36.90€
Skalūno plytelės Monte Black (Natural) 30x60x1cm, (1vnt=0,18m2) -40% E-kaina
Natūralaus skalūno akmens apdaila - sienoms, grindims, fasadui.   ..
8.99€ 5.38€
Akmens panelė "Black Matt" 15x60 cm, (1pak=0,72m2) (34.90€/m2) -26% E-kaina
       Atracito spalvos natūralaus akmens – skalūno panelės. Pasirinkimas ..
33.90€ 25.13€
Trąšos vejai FERTIS, 20 kg -21% E-kaina
Naudojant šias trąšas, dėl kiekvienoje granulėje esančių maisto medžiagų, elementai pasiskirsto toly..
50.82€ 39.90€
Bardi skalda 5/8; 8/16, 16/32, 20/40mm, 20 kg -30% E-kaina
Pilko atspalvio marmuro skaldė. Marmuro akmuo suteikia subtilesnę išvaizdą. Akmenys giliai pilkos sp..
9.95€ 6.99€
Lava juoda gludinta 20/30; 30/50, 20 kg -50% E-kaina
Juodos lavos gludinti akmenukai. Akmuo turi porėtumo, šiek tiek lengvesnis. Akmenukų spalva : antrac..
29.90€ 14.99€
Bortelis granito pilkas, skeltas 40x10x10 cm -21% E-kaina
Granito borteliai skeltais kraštais. Tinkami atskyrimui, tvorelėms, mūryti ir pan. ..
8.90€ 6.99€
Bortelis (atitvaras) metalinis Corten steel 1m. -35% E-kaina
Puikiai tinka kartu su visų rūšių žvyru, žole ir sodo plytelėmis. Yra 7,5 cm aukščio (17,5 cm a..
19.90€ 12.99€
Vazonas Cordoba BC 34x40cm E-kaina
Pakelkite savo sodą ar terasą į sekantį lygį su Cordoba lauko vazonais, meistriškai sukurtais, kad d..
90.00€
Lankstus atitvaras 10 m, aukštis - 40mm (+20vnt vinių komplekte) -40% E-kaina
Lankstus atitvaras skirtas lenktų linijų formavimui, lengvai sukuriama tiesi linija arba standaus ap..
19.90€ 11.99€
Plastikiniai vejos, skaldos atskyrimo bortai 45MM (1m), vnt (nuo 50vnt) -43% E-kaina
Plastikiniai vejos bortai – naujas ir praktiškas produktas sodų, kiemų tvarkymo ir apželdinimo sr..
1.74€ 0.99€
Pakelta lysvė medinė nedažyta (120x80x20cm) -36% E-kaina
Pakeltos lysvės neleidžia dirvai sutankėti, susmegti ar žemėms išsiplauti.Pakeliamų lysvių naudojima..
25.00€ 15.99€
Dirbtinė žolė ,,Seda“ 30 mm. pilna sistema (nereikia užpildo), m2 -22% E-kaina
Pilnų rulonų dydžiai:   2 x 25 m. ir 4 x 25 m. (4m plokčio tik pagal užsakymą)Minimalus pi..
35.87€ 27.90€
Plytelės skalūno grublėtos ~25x50 cm, vnt -22% E-kaina
Išskirtinio grožio sodo plytelės: natūralaus skilimo, nepoliruoto paviršiaus.    Lauko ..
17.90€ 13.99€
Daržo juodžemis 2,5 m³ -17% E-kaina
Patręštas ir pakalkintas daržo juodžemis Biolan skirtas sodininkams mėgėjams. Dirvoje esančios maist..
166.98€ 139.00€