Joninių darbo laikas
Akmenys.lt parduotuvės Birželio 23-24 d. NEDIRBS.

Malkos

Malkos

Daugelis žmonių malkoms, kaip natūraliam kurui, skirtam namų šildymui, teikė ir vis dar teikia pirmenybę. Malkos, palyginus, yra nebrangus būdas apšildyti gyvenamąsias ar kitas patalpas, o kūrenimas jomis Lietuvoje turi gilias tradicijas.


Visi produktai:

Rodyti:
Rūšiuoti pagal:
Uždegimo pagaliukai 2.5kg (+-10%) -20% E-kaina

Uždegimo pagaliukai 2.5kg (+-10%)

*Džiovintios spygliuočių medienos..

2.49€ 1.99€

Ąžuolinės malkos dėžėje (1.06 m3)

Pakuotės dydis (išorės matmenys) - 1,15x0.8x1.15 cm.Malkų pakuotės dydis - išorės pakuotės matmenys...

0.00€

Beržinės malkos (1.8m3)

Perkant didesnį kiekį - pristatymo sąlygos derinamos! Skambinkite +370 607 57780..

0.00€

Beržinės malkos 40L (1 paletė - 30 vnt)

Perkant didesnį kiekį - pristatymo sąlygos derinamos! Skambinkite +370 607 57780..

0.00€

Beržinės malkos 40L ,vnt

Perkant didesnį kiekį - pristatymo sąlygos derinamos! Skambinkite +370 607 57780..

0.00€

Beržinės malkos dėžėje (1.39 m3)

Pakuotės dydis (išorės matmenys) - 1,10x1,10x1.15 cm.Malkų pakuotės dydis - išorės pakuotės matmenys..

0.00€

MALKOS NAMŲ ŠILDYMUI


Kokios malkos yra geriausios?


Malkos yra gaminamos tiek iš spygliuočių, tiek iš lapuočių medžių medienos. Visos malkos turi savo pliusų ir savo minusų. Vis dėlto yra viena savybė, kuri yra būdinga visoms geroms malkoms, t. y., jų sausumas. Kitaip tariant, geriausios malkos yra sausos malkos. Na, o kuri malkų rūšis yra geriausia kaitrumo prasme parodo malkų kaitrumo grupės, į kurias be išimties yra skirstomos visos malkos.


Malkų kaitrumo grupės


Pirmajai kaitrumo grupei priklauso aukščiausią kaitrumą turinčios malkos, kurios yra gaminamos iš ąžuolo, beržo, klevo, skroblo bei uosio medienos. Kaitrumo atžvilgiu šios malkos yra pačios geriausios ir kaitriausios, tačiau jos netinka mažoms, koklinėms krosnims: kūrenant pirmosios kaitrumo grupės malkomis dėl itin aukštos temperatūros gali skilti (sutrūkinėti) tokių krosnių sienelės. Pažymėtina, kad tiek beržo, tiek kitos malkos, priskiriamos pirmajai kaitrumo grupei, dega netgi būdamos žalios ar nepakankamai išdžiovintos. Patariame šia pirmosios kaitrumo grupės malkų savybę nepiktnaudžiauti. Visų pirma, dervos ir suodžiai, nusėdę ant kamino sienelių, jį „kemša“, todėl reikės ženkliai dažniau kaminą valyti. Visų antra, dervos ir suodžiai, kaip žinia, kenkia metalui, iš kurio yra gaminami katilai šildymui, o tai reiškia, kad Jūsų turimas katilas tarnaus ženkliai trumpiau. Pirmosios kaitrumo grupės malkų kaitrumas – nuo 2250 iki 2500 kcal/Kg.

Antrajai kaitrumo grupei yra priskiriamos malkos, pagamintos iš juodalksnio bei pušies malkinės medienos. Degdamos pušies malkos išskiria daug kaitros, maloniai spragsi bei iš tiesų kvepia. Iš pušies malkinės medienos pagamintos malkos itin tinka koklinių krosnelių kūrenimui. Mažų koklinių ir molinių krosnelių savininkai turėtų apsvarstyti galimybę rinktis juodalksnio malkas, nes šių tipų krosnelių kūrenimui jos yra vienos tinkamiausių. Juodalksnis be kitą ko tinka ir žuvies bei mėsos produktų rūkymui. Antrosios kaitrumo grupės malkų kaitrumas – nuo1800–1900 kcal/Kg.

Drebulės, eglės, tuopos, liepos, baltalksnių ir gluosnių malkos yra priskiriamos trečiajai kaitrumo grupei. Mediena, iš kurios yra gaminamos šios grupės malkos, pati savaime nėra kaloringa, todėl išskiriamos šilumos kiekis yra mažesnis. Pažymime, kad kapotos gluosnių, eglės, tuopos, liepos, drebulės ir baltalksnių malkos neturėtų būti sandėliuojamos ilgesnį nei dviejų metų laikotarpį, nes nėra atsparios puviniui bei pelėsiui. Žinoma, šios grupės malkos turi ir pliusų, pavyzdžiui, drebulės malkos pasižymi tuo, kad degdamos nerūksta ir gali padėti išvalyti nuosėdas, kurios yra susikaupusios katile ir kamine. Trečiosios kaitrumo grupės malkų kaitrumas – nuo 1500–1700 kcal/Kg.


Kuo ypatingos beržinės malkos?


Iš beržo malkinės medienos pagamintos malkos yra laikomos tradicine ir bene populiariausia malkų rūšimi Lietuvoje. Beržo malkos yra labai kaitrios. Tinkamai išdžiovintos beržinės malkos degdamos beveik nekibirkščiuoja, dega ilgai, o prireikus jas galima lengvai užgesinti. Nustatyta, kad degdamos šios rūšies malkos skleidžia lengvą aromatą bei gali dezinfekuoti orą. Šios malkos, lyginant su ąžuolo malkomis, yra pigios. Malkos, pagamintos iš beržo malkinės medienos, puikiai tinka generaciniam, moderniam ir įprastam kietojo kuro katilui, pirčiai, židiniui ir t. t. kūrenti bei skaniems šašlykams iškepti. Pažymėtina, kad beržinės malkos, vertinant kaitrumo savybes bei kainą, yra optimaliausias pasirinkimas. Kalbant skaičiais, būtina paminėti, kad 1 kub. m beržinių malkų, vertinant pagal išskiriamą šilumos kiekį, atitinka 0,75 kub. m ąžuolinių, 1,3 kub. m eglinių, 1,1 kub. m alksninių, 1,5 kub. m drebulinių ir 1,2 kub. m pušinių malkų.


Kokia yra malkų kaina?


Malkų kaina priklauso nuo malkų rūšies bei perkamo malkų kiekio.


Ar galima įsigyti malkų internetu?


Sausos, skaldytos malkos yra parduodamos tiek mūsų fizinėse parduotuvės (pardavimas vykdomas pardavimo aikštelėse), tiek internetu. Galite pirkti malkas, supakuotas maišuose, taip pat pakuotėmis (2 RM erdvinis metras (pakuotė: 1x1,15x2 m) arba sukrautas ant palečių.


Kokie reikalavimai yra keliami malkų sandėliavimui?


Perkant suskaldytas ir išdžiovintas malkas, viskas kuo Jums reikės pasirūpinti, yra tinkamas jų sandėliavimas. Tokias malkas galima laikyti tiek patalpose, tiek lauke. Jeigu nuspręstumėte įsigytas malkas laikyti lauke, jas turėtumėte uždengti, kad malkos būtų apsaugotos nuo lietaus ir drėgmės poveikio. Nusprendus malkas laikyti viduje, turėtumėte joms skirti sausas, gera ventiliacija pasižyminčias patalpas. Pažymėtina, kad maišuose, pakuotėse ar ant palečių sukrautas malkas yra lengviau sandėliuoti, nes jos jau yra tvarkingai sukrautos.


Dažniausiai užduodami klausimai

Kiek malkų reikia sezonui?

Namo, kotedžo ir t. t. gyvenamosios erdvės plotas, pastato apšiltinimas, katilo būklė, kūrenimo dažnumas, šildymo sezono ilgumas ir t. t. – kriterijai, nuo kurių priklauso, kiek iš tikrųjų prireiks malkų vienam šildymo sezonui. Atsižvelgiant į ankščiau minėtus kriterijus, manoma, kad vienas šeimos ūkis vidutiniškai per šildymo sezoną sukūrena apie 13 kub. m. malkų.

Kas svarbu renkantis malkas namų šildymui?

Renkantis malkas savo namų šildymui, derėtų įvertinti keletą kriterijų. Vienas iš jų yra malkų rūšis pagal medieną, iš kurios malkos yra pagamintos. Malkos, atsižvelgiant į medienos, iš kurios yra pagamintos rūšį, yra skirstomos į kaitrumo grupes, todėl būtina įvertinti, ar pasirinkta malkų rūšis tiks jūsų turimai krosniai, židiniui, katilui ir t. t. Dar vienas kriterijus – tai malkų forma bei ilgis. Rinkitės tokio ilgio bei formos (skaldytos ar kaladėmis) malkas, kurios geriausiai tiktų jūsų turimam katilui, krosniai, židiniui, pečiui ar griliui. Itin svarbus kriterijus yra ir malkų drėgmė, nes tik sausos malkos dega geriausiai ir išskiria reikiamą šilumos kiekį, būtiną efektyviam namų šildymui. Pažymime, kad mūsų parduodamos malkos yra tinkamai išdžiovintos, suskaldytos ir paruoštos patogiam kūrenimui bei sandėliavimui.

Kiek trunka malkų pristatymas?

Sukapotų ir išdžiovintų malkų pristatymo sąlygos yra derinamos individualiai. Įprastai nuo užsakymo pateikimo dienos malkos Jus pasiekia per 1–7 d. d., priklausomai nuo to, kuriame Lietuvos mieste, miestelyje ar kaime gyvenate. Daugiau informacijos apie pristatymo sąlygas, perkant didesnį malkų kiekį, pateikiame telefonu: +370 607 57780.Uždegimo pagaliukai 2.5kg (+-10%) -20% E-kaina
*Džiovintios spygliuočių medienos..
2.49€ 1.99€
Medžio akmens skalda 16/32 mm, 20 kg -44% E-kaina
Originaliai atrodanti gneiso akmens skaldelė. Skalda panaši į medžio žievę, tad suteikia natūralią, ..
7.99€ 4.49€
Pušų žievės mulčias B 7/30mm, 50l (nuo 15 vnt) -31% E-kaina
Kaina už 50lMulčias ne tik puiki medžiaga dekoruoti Jūsų aplinką, tačiau ir naudingas produktas, aps..
6.99€ 4.79€
Plastikiniai vejos, skaldos atskyrimo bortai 45MM (1m), vnt (nuo 50vnt) -43% E-kaina
Plastikiniai vejos bortai – naujas ir praktiškas produktas sodų, kiemų tvarkymo ir apželdinimo sr..
1.74€ 0.99€
Juoda blizgi dekoratyvinė skalda 1/3; 2/5; 3/5 mm, 20 kg -38% E-kaina
Smulki juodos spalvos, blizgi kvarcito skalda. Blizgumą išlaiko tiek sausa, tiek vandenyje. Pui..
12.49€ 7.79€
Lankstus atitvaras 10 m, aukštis - 40mm (+20vnt vinių komplekte) -40% E-kaina
Lankstus atitvaras skirtas lenktų linijų formavimui, lengvai sukuriama tiesi linija arba standaus ap..
19.90€ 11.99€
Vandens minkštinimo druskos tabletės TABLETS 25kg -33% E-kaina
Druska vandens filtrams - vandens mikštinimui. Supakuota patogiuose 25kg maišeliuose. ..
8.99€ 5.99€
Pušų žievės mulčias Premium 30/70mm, 50l (Nuo 15 vnt) -43% E-kaina
Kaina už 50l.Mulčias ne tik puiki medžiaga dekoruoti Jūsų aplinką, tačiau ir naudingas produktas, a..
10.80€ 6.15€
Vejos sėklos Ornamental 1 kg -8% E-kaina
Lėtai augantis vejos sėklų mišinys, gražus, skirtas saulėtų vietų ir pavėsių dekoratyvioms vejoms. I..
8.70€ 7.99€
Vazonas Cordoba bowlplate 14.5x30cm E-kaina
Pakelkite savo sodą ar terasą į sekantį lygį su Cordoba lauko vazonais, meistriškai sukurtais, kad d..
49.00€
Grikių mulčias 50/70mm, 60l -20% E-kaina
Grikių mulčias – tai po grikių perdirbimo liekantys grikių lukštai, sveikam sodui ir daržui. Ši na..
5.99€ 4.79€
Trinkelės granito juodos skeltos ~10x10x5 cm, kg -40% E-kaina
Kaina už  1 kg  (1000 kg = ~7-8 m2)1 trinkelės 10x10x5 svoris +/-1,5 kg. E-parduot..
0.50€ 0.30€
Kuolas tekintas impregnuotas 4x180cm E-kaina
Tekinti impregnuoti, pušies medienos kuolai. Mediniai stulpai tinka kaip atramos augalams, tinklinėm..
3.99€
Skaldytos skalūno plokštės "Grey" 4-6 cm storis, 30-50 cm diametras, kg -8% E-kaina
Kaina už 1 kg. su PVM.Puikiai tinka dekoratyviniams kriokliams, sienelėms, takeliams, sienų apd..
0.49€ 0.45€
Plytelės skalūno lygios 60x30 cm, vnt (nuo 20vnt) -32% E-kaina
Natūralaus skilimo, nepoliruotas paviršius.  Išskirtinio grožio natūralaus skalūno akmens pl..
19.90€ 13.49€
Agroperlitas, 20 L -25% E-kaina
AGRO PERLITAS – termiškai išplėstos, sterilios, vulkaninės uolienos, naudojamos kaip papildomas prie..
11.99€ 8.99€
Vermikulitas  4mm, 2l -36% E-kaina
Vermikulitas plačiai naudojamas žemės ūkyje, sodininkystėje, daržininkystėje, dekoratyvinėje augalin..
3.90€ 2.49€
Skalūno plytelės Monte Black (Natural) 30x60x1cm, (1vnt=0,18m2)   (29.89€/m2) -40% E-kaina
Natūralaus skalūno akmens apdaila - sienoms, grindims, fasadui.   ..
8.99€ 5.38€
Medžio granulės Sertifikuotos EnPlus A1 (6mm), paletė (65vnt x 15kg) - 975kg -35% E-kaina
Medžio granulės - paletė 975kg. *"Fiziniams asmenims perkant medienos granules bei briketus tak..
325.00€ 210.00€
Akmens panelė "Black Matt" 15x60 cm, (1pak=0,72m2)  (34.90€/m2) -26% E-kaina
       Atracito spalvos natūralaus akmens – skalūno panelės. Pasirinkimas ..
33.90€ 25.13€
Samanotų vejų trąšos, 4kg -24% E-kaina
Trąšos skirtos samanų naikinimui vejose. Maisto medžiagų trūkumas, drėgmės perteklius, sušokęs dirvo..
11.90€ 8.99€
Beržo briketai (9.8/10kg)  Paletė 960kg -40% E-kaina
Beržo pjuvenų briketai kurenimui -  aukštos kokybės kuras - didelė energetinė vertė, švaru..
350.00€ 210.00€
Bardi  skalda 5/8; 8/16, 16/32, 20/40mm, 20 kg -30% E-kaina
Pilko atspalvio marmuro skaldė. Marmuro akmuo suteikia subtilesnę išvaizdą. Akmenys giliai pilkos sp..
9.95€ 6.99€
Bortelis (atitvaras) metalinis Corten steel 1m. -35% E-kaina
Puikiai tinka kartu su visų rūšių žvyru, žole ir sodo plytelėmis. Yra 7,5 cm aukščio (17,5 cm a..
19.90€ 12.99€
Pakelta lysvė medinė nedažyta (120x80x20cm) -36% E-kaina
Pakeltos lysvės neleidžia dirvai sutankėti, susmegti ar žemėms išsiplauti.Pakeliamų lysvių naudojima..
25.00€ 15.99€
Dirbtinė žolė ,,Seda“ 30 mm. pilna sistema (nereikia užpildo), m2 -22% E-kaina
Pilnų rulonų dydžiai:   2 x 25 m. ir 4 x 25 m. (4m plokčio tik pagal užsakymą)Minimalus pi..
35.87€ 27.90€
Plytelės skalūno grublėtos ~25x50 cm, vnt -22% E-kaina
Išskirtinio grožio sodo plytelės: natūralaus skilimo, nepoliruoto paviršiaus.    Lauko ..
17.90€ 13.99€
Korys vejai juodas plastikinis 49,4x49,4x6,3 cm (1vnt=0,24m2), vnt. -17% E-kaina
Korys yra pagamintas iš 100% perdirbto plastiko su funkcionaliu jungties dizainu.Plastikinis korys n..
2.99€ 2.49€
Sodo žemė-kompostas Biolan Organic 40L -13% E-kaina
Aukštos kokybės Sodo žemė skirta sodo augalams sodinti. Tai 100% natūralus produktas. Sodo žemė - ko..
3.99€ 3.49€