Jūsų prekių krepšelis tuščias
Daugelis žmonių malkoms, kaip natūraliam kurui, skirtam namų šildymui, teikė ir vis dar teikia pirmenybę. Malkos, palyginus, yra nebrangus būdas apšildyti gyvenamąsias ar kitas patalpas, o kūrenimas jomis Lietuvoje turi gilias tradicijas.
Malkos yra gaminamos tiek iš spygliuočių, tiek iš lapuočių medžių medienos. Visos malkos turi savo pliusų ir savo minusų. Vis dėlto yra viena savybė, kuri yra būdinga visoms geroms malkoms, t. y., jų sausumas. Kitaip tariant, geriausios malkos yra sausos malkos. Na, o kuri malkų rūšis yra geriausia kaitrumo prasme parodo malkų kaitrumo grupės, į kurias be išimties yra skirstomos visos malkos.
Pirmajai kaitrumo grupei priklauso aukščiausią kaitrumą turinčios malkos, kurios yra gaminamos iš ąžuolo, beržo, klevo, skroblo bei uosio medienos. Kaitrumo atžvilgiu šios malkos yra pačios geriausios ir kaitriausios, tačiau jos netinka mažoms, koklinėms krosnims: kūrenant pirmosios kaitrumo grupės malkomis dėl itin aukštos temperatūros gali skilti (sutrūkinėti) tokių krosnių sienelės. Pažymėtina, kad tiek beržo, tiek kitos malkos, priskiriamos pirmajai kaitrumo grupei, dega netgi būdamos žalios ar nepakankamai išdžiovintos. Patariame šia pirmosios kaitrumo grupės malkų savybę nepiktnaudžiauti. Visų pirma, dervos ir suodžiai, nusėdę ant kamino sienelių, jį „kemša“, todėl reikės ženkliai dažniau kaminą valyti. Visų antra, dervos ir suodžiai, kaip žinia, kenkia metalui, iš kurio yra gaminami katilai šildymui, o tai reiškia, kad Jūsų turimas katilas tarnaus ženkliai trumpiau. Pirmosios kaitrumo grupės malkų kaitrumas – nuo 2250 iki 2500 kcal/Kg.
Antrajai kaitrumo grupei yra priskiriamos malkos, pagamintos iš juodalksnio bei pušies malkinės medienos. Degdamos pušies malkos išskiria daug kaitros, maloniai spragsi bei iš tiesų kvepia. Iš pušies malkinės medienos pagamintos malkos itin tinka koklinių krosnelių kūrenimui. Mažų koklinių ir molinių krosnelių savininkai turėtų apsvarstyti galimybę rinktis juodalksnio malkas, nes šių tipų krosnelių kūrenimui jos yra vienos tinkamiausių. Juodalksnis be kitą ko tinka ir žuvies bei mėsos produktų rūkymui. Antrosios kaitrumo grupės malkų kaitrumas – nuo1800–1900 kcal/Kg.
Drebulės, eglės, tuopos, liepos, baltalksnių ir gluosnių malkos yra priskiriamos trečiajai kaitrumo grupei. Mediena, iš kurios yra gaminamos šios grupės malkos, pati savaime nėra kaloringa, todėl išskiriamos šilumos kiekis yra mažesnis. Pažymime, kad kapotos gluosnių, eglės, tuopos, liepos, drebulės ir baltalksnių malkos neturėtų būti sandėliuojamos ilgesnį nei dviejų metų laikotarpį, nes nėra atsparios puviniui bei pelėsiui. Žinoma, šios grupės malkos turi ir pliusų, pavyzdžiui, drebulės malkos pasižymi tuo, kad degdamos nerūksta ir gali padėti išvalyti nuosėdas, kurios yra susikaupusios katile ir kamine. Trečiosios kaitrumo grupės malkų kaitrumas – nuo 1500–1700 kcal/Kg.
Iš beržo malkinės medienos pagamintos malkos yra laikomos tradicine ir bene populiariausia malkų rūšimi Lietuvoje. Beržo malkos yra labai kaitrios. Tinkamai išdžiovintos beržinės malkos degdamos beveik nekibirkščiuoja, dega ilgai, o prireikus jas galima lengvai užgesinti. Nustatyta, kad degdamos šios rūšies malkos skleidžia lengvą aromatą bei gali dezinfekuoti orą. Šios malkos, lyginant su ąžuolo malkomis, yra pigios. Malkos, pagamintos iš beržo malkinės medienos, puikiai tinka generaciniam, moderniam ir įprastam kietojo kuro katilui, pirčiai, židiniui ir t. t. kūrenti bei skaniems šašlykams iškepti. Pažymėtina, kad beržinės malkos, vertinant kaitrumo savybes bei kainą, yra optimaliausias pasirinkimas. Kalbant skaičiais, būtina paminėti, kad 1 kub. m beržinių malkų, vertinant pagal išskiriamą šilumos kiekį, atitinka 0,75 kub. m ąžuolinių, 1,3 kub. m eglinių, 1,1 kub. m alksninių, 1,5 kub. m drebulinių ir 1,2 kub. m pušinių malkų.
Malkų kaina priklauso nuo malkų rūšies bei perkamo malkų kiekio.
Sausos, skaldytos malkos yra parduodamos tiek mūsų fizinėse parduotuvės (pardavimas vykdomas pardavimo aikštelėse), tiek internetu. Galite pirkti malkas, supakuotas maišuose, taip pat pakuotėmis (2 RM erdvinis metras (pakuotė: 1x1,15x2 m) arba sukrautas ant palečių.
Perkant suskaldytas ir išdžiovintas malkas, viskas kuo Jums reikės pasirūpinti, yra tinkamas jų sandėliavimas. Tokias malkas galima laikyti tiek patalpose, tiek lauke. Jeigu nuspręstumėte įsigytas malkas laikyti lauke, jas turėtumėte uždengti, kad malkos būtų apsaugotos nuo lietaus ir drėgmės poveikio. Nusprendus malkas laikyti viduje, turėtumėte joms skirti sausas, gera ventiliacija pasižyminčias patalpas. Pažymėtina, kad maišuose, pakuotėse ar ant palečių sukrautas malkas yra lengviau sandėliuoti, nes jos jau yra tvarkingai sukrautos.
Namo, kotedžo ir t. t. gyvenamosios erdvės plotas, pastato apšiltinimas, katilo būklė, kūrenimo dažnumas, šildymo sezono ilgumas ir t. t. – kriterijai, nuo kurių priklauso, kiek iš tikrųjų prireiks malkų vienam šildymo sezonui. Atsižvelgiant į ankščiau minėtus kriterijus, manoma, kad vienas šeimos ūkis vidutiniškai per šildymo sezoną sukūrena apie 13 kub. m. malkų.
Renkantis malkas savo namų šildymui, derėtų įvertinti keletą kriterijų. Vienas iš jų yra malkų rūšis pagal medieną, iš kurios malkos yra pagamintos. Malkos, atsižvelgiant į medienos, iš kurios yra pagamintos rūšį, yra skirstomos į kaitrumo grupes, todėl būtina įvertinti, ar pasirinkta malkų rūšis tiks jūsų turimai krosniai, židiniui, katilui ir t. t. Dar vienas kriterijus – tai malkų forma bei ilgis. Rinkitės tokio ilgio bei formos (skaldytos ar kaladėmis) malkas, kurios geriausiai tiktų jūsų turimam katilui, krosniai, židiniui, pečiui ar griliui. Itin svarbus kriterijus yra ir malkų drėgmė, nes tik sausos malkos dega geriausiai ir išskiria reikiamą šilumos kiekį, būtiną efektyviam namų šildymui. Pažymime, kad mūsų parduodamos malkos yra tinkamai išdžiovintos, suskaldytos ir paruoštos patogiam kūrenimui bei sandėliavimui.
Sukapotų ir išdžiovintų malkų pristatymo sąlygos yra derinamos individualiai. Įprastai nuo užsakymo pateikimo dienos malkos Jus pasiekia per 1–7 d. d., priklausomai nuo to, kuriame Lietuvos mieste, miestelyje ar kaime gyvenate. Daugiau informacijos apie pristatymo sąlygas, perkant didesnį malkų kiekį, pateikiame telefonu: +370 607 57780.