-
Jūsų prekių krepšelis tuščias
O jei akmenys dkaldyti nelygus
Iš akmenų nutiesti takai turi išskirtinio žavesio, jie patogūs, paprastai įrengiami, atsparūs aplinkos poveikiui ir žinoma - stilingi. Mums įprasti takai iš trinkelių labiau tinka formaliam aplinkos stiliui, o akmenų takai puikiai dera tiek namų, tiek kotedžų kiemuose, pagyvina aplinką, atrodo natūraliai ir unikaliai.
Pirmiausia reikėtų suplanuoti kur tiksliai, kokio pločio ir iš kokio akmens bus įrengiami takai. Reikėtų atkreipti dėmesį į tai, kur planuojate įsirengti gėlynus, alpinariumus, pavėsines ir kt., tuomet planuoti takus taip, kad būtų lengva patekti į visas naudojamas kiemo vietas. Vienam žmogui rekomenduojamas tako plotis yra 75cm, todėl takus rekomenduojame įrengti bent 1,5m pločio, kad jais patogiai naudotis galėtų du šalia einantys žmonės.
Pirmiausia svarbu įvertinti architektūrą, šalia namo esančią aplinką, kitus kieme esančius elementus. Jei namas griežtų formų, tuomet ir takelius rekomenduojama daryti griežtesnių formų, taip pat takų danga galima priderinti prie namo fasado, taip sukuriant vientisumą visame kieme. Pavyzdžiui jei jūsų namo fasadas yra iš skalūno, tuomet skalūno “pėdų” ar skalūno plytelių takai atrodys įspūdingai jūsų kieme. Klasikinėje sodyboje rekomenduojame formuoti lengvesnius, neturinčius griežtų formų takelius, jie susilies su aplinka ir atrodys natūraliai, o išraiškingi takelių vingiai taps tikra sodybos puošmena.
Takelius galima įrengti iš įvairiausios skaldos, didesnių ir mažesnių akmenų, plytelių ar trinkelių. Tiek pagrindinius, tiek šalutinius kiemo takelius rekomenduojame įrengti iš tokių pačių medžiagų, taip išlaikant vientisumą ir harmoniją namų aplinkoje. Takams formuoti tinka įvairiausios skaldos ir akmenys, galima naudoti natūralius akmenis - smiltainį, skalūną, dolomitą ar kt. Takai iš skaldos atrodo labai natūraliai ir lengvai, jie neapkrauna aplinkos, tačiau jais ne ypač patogu naudotis ten, kur dažnai vaikštome. Takus iš skaldos rekomenduotumėme įrengti ten, kur nėra intensyviai vaikštoma arba skaldą naudoti kaip užpildą tarp didelių akmens plytelių.
Pirmiausia reikėtų pasižymėti tikslias vietas kur ir kokio pločio takai planuojami. Išbandyti jais pasivaikščioti ir įvertinti ar tikrai takai patogūs ir ar jais pasiekiate visas naudojamas kiemo vietas. Sekantis žingsnis - reikėtų nuimti bent 30cm viršutinio žemės sluoksnio. Atlikus šiuos darbus rekomenduojame pakloti geotekstilę, taip apsaugant taką nuo nereikalingų žolių atsiradimo. Ant geotekstilės maždaug iki pusės iškastos tranšėjos pilamas smėlis ar žvyras ir tik tuomet pilama skalda ir dedami akmenys. Įrengiant taką taip pat svarbu nepamiršti įrengti vejos bortų, kurie skirtų taką nuo vejos. Vejos borteliai naudingi, nes neleidžia vejai vešėti ten kur yra takas, o taip pat vejos bortai sulaiko skaldą bei smulkesnius akmenis, kad jie neišsklistų į veją ir takas liktų suplanuotos formos.
Tako įrengimui galima montuoti akmenis skiedinyje – tai turbūt sudėtingiausias būdas kloti taką. Tačiau toks takas atrodo gražiai, yra patvarus, tokiais takais patogu naudotis ir jie nereikalauja jokios papildomos priežiūros. Betono skiedinyje tvirtinant akmens reikalingos tam tikros žinios ir patirtis, todėl savarankiškai tokį taką įsirengti gana sudėtinga. Akmenų tvirtintų skiedinyje tako pliusai, kad jis niekuomet nepakeis savo formos. Bus tiksliai toks kokį suplanavote, akmenys liks visuomet toje pačioje vietoje kur ir buvo.
Dar vienas būdas greitai įsirengti stilingus ir patogius takelius - akmens plyteles dėti tiesiai ant vejos arba šiektiek įkasant į ją. Taip formuojami takai atrodo žaismingai, natūraliai, jais patogu naudotis. Įrengiant tokius takus svarbiausia atkreipti dėmesį, kad tarpai tarp plytelių nebūtų pernelyg maži ir pernelyg dideli. Rekomenduojama tarp plytelių išlaikyti bent 5 cm atstumą, kad su vejapjove būtų lengva nupjauti veją augančią tarp plytelių.
Teksto autorės:
Stilingasbūstas.lt
www.stilingasbustas.lt